METODA

HARDSTYLE

„Kiedy ćwiczysz, powinieneś ćwiczyć jakbyś był na polu bitwy. Niech twój wzrok będzie przenikliwy, ramiona opuszczone w dół, a ciało gotowe do walki. Jeżeli trenujesz z tą samą intensywnością i takim duchem jakbyś atakował i bronił uderzenia realnego przeciwnika, w naturalny sposób rozwiniesz w sobie umiejętności walki”

- Anko Itosu

Hard Style, to sposób treningu z Kettlebell, który powstał w jednostkach specjalnych byłego Związku Radzieckiego w oparciu o jedną z najstarszych sztuk walki – karate.

Podczas naszych treningów korzystamy z esencji techniki karate jaką jest Kime. Wykorzystujemy maksymalną koncentrację, kupienie siły ciała i ducha w każdym ćwiczeniu przy użyciu maksymalnej siły i szybkości. Używamy dynamicznych przyśpieszeń w ćwiczeniach wymagających szybkości i maksymalnego napięcia przy wyciskaniu. Używamy najbardziej efektywnych technik niezależnie od obciążenia

Hard Style to filozofia karate przeniesiona do treningu siłowego.

Trening Hardstyle to umiejętność właściwego używania oddechu i napięcia ciała w poszczególnych fazach danego ćwiczenia, a sam ruch jest efektem tychże właśnie czynników a nie odwrotnie!

KIM JEST

PAVEL TSATSOULINE

 

Kim jest Pavel Tsatsouline – to były instruktor rosyjskich służb specjalnych (Specnaz).

 

W latach 90-tych Pavel wyemigrował do USA, gdzie rozpoczął prowadzenie zajęć i seminariów poświęconych różnym aspektom treningu siłowego, m.in. w oparciu o trening z odważnikami kettlebell. Ku jego zdumieniu, w tamtym okresie bardzo niewielu ludzi w USA wiedziało o treningu z odważnikami kettlebell oraz o korzyściach z niego płynących.

 

Pavel nawiązuje współpracę z firmą Dragondoor (zajmującą się promocją i dystrybucją sprzętu sportowego) i zaczyna prowadzić szkolenia z zakresu siły i wytrzymałości opracowaną przez siebie metodą HARDSTYLE. System otrzymuje wówczas nazwę RKC. (Obecnie jest to StrongFirst).

 

Opracowane przez niego metody stają się prawdziwą rewolucją, bardzo szybko zyskuje ogromny rozgłos w USA a później na całym świecie. W krótkim czasie wielu znamienitych przedstawicieli amerykańskiego świata fitnessu i sportów siłowych wdraża jego metody do swojego programu szkoleniowego a wielu z nich zostaje instruktorami w jego organizacji.

 

Prestiżowy magazyn Rolling Stone uznaje go trenerem roku. Metody Pavla ciągle zyskują nowych zwolenników a liczba instruktorów zwiększa się do ponad 1200 w 45 krajach świata.

 

Do Polski metody Pavla docierały różnymi drogami, głównie poprzez zachodnie publikacje oraz osoby uczestniczące w szkoleniach RKC.  W 2010r. sytuacja ta uległa zmianie. Założyciel Centrum Kettlebell Polska – Dariusz Waluś – jako pierwszy Polak osobiście szkoli się pod okiem Pavla Tsatsouline’a, zarówno pod względem technicznym jak i metodycznym, otrzymuje tytuł instruktorski z rąk samego Pavla. Jest to punkt zwrotny dla polskiego HardStyle.

 

Dzięki usystematyzowanej wiedzy, stałemu kontaktowi z Pavlem oraz ciężkiej pracy ludzi z pasją, metoda Hardstyle przyjmuje się także w Polsce, zyskując uznanie głównie wśród przedstawicieli sportów siłowo wytrzymałościowych oraz sportów walki – dla których jest wręcz idealna.

 

 

 

(zródło: strona www.centrumkb.pl)

 

Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat SF zachęcamy do odwiedzenia stron :

 

www.strongfirst.com – Oficjalna strona organizacji

 

KONTAKT

Piotr:
tel: 668 115 998
piotr@ironbrothersckb.pl

Paweł:
tel: 508 032 435
pawel@ironbrothersckb.pl


Administracja strony: support@ironbrothersckb.pl
INSTAGRAM
IRONBROTHERS TV


FACEBOOK

Iron Brothers Centrum Kettlebell Białystok © 2016

Powered by themekiller.com